Domov se zvláštním režimem

Služba je poskytována v nově zrekonstruovaném objektu v obci Město Albrechtice – Žáry, č. p. 3. Jedná se o třípatrovou budovu, ve které je k dispozici 13 pokojů pro klienty, z toho jednolůžkové pokoje jsou 3, dvoulůžkové pokoje jsou 4 a třílůžkových pokojů je 6. Všechny pokoje mají samostatné sociální zařízení – umyvadlo, sprchový kout a toaletu. Pokoje jsou vybaveny kuchyňským koutem se zabudovanými spotřebiči – lednicí, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí. V každém pokoji se nachází také televize.

 

Domov nabízí klientům jednu společenskou místnost, která je vybavena televizí, relaxačními pohovkami a nábytkem pro seniory. Ve společenské místnosti se nachází krb, vytápění místnosti je podlahové. V této místnosti probíhají také volnočasové aktivity klientů. Pro pohybové aktivity je určena tělocvična s rehabilitační místností, která slouží i k terapeutickým účelům.

 

Stravování klientů probíhá v jídelně s obsluhou. U klientů upoutaných na lůžko probíhá stravování přímo na pokoji. Složení stravy je v souladu se zásadami zdravé výživy a respektuje dietní nároky jednotlivých klientů. Strava je zajištěna prostřednictvím externího dodavatele.

 

Zdravotní péči zajišťujeme prostřednictvím vlastních zaměstnanců, kteří mají odbornou způsobilost k výkonu zdravotnického povolání.

 

K praní osobního a nekontaminovaného prádla klientů slouží pračka v zařízení. Praní ostatního prádla zajišťuje externí firma.

 

Dále jsou v areálu zařízení dvě administrativní místnosti, pracovna personálu přímé péče (sesterna), skladové prostory se specifickým určením, úklidové místnosti, technická místnost a prostory pro šatny a sociální zázemí personálu. K přepravě osob slouží lůžkový výtah.

 

V rámci areálu je vymezená plocha, sloužící k venkovnímu pobytu klientů.